West cup 2023

Po roce jsme se opět sešli na vyhlášeném West cupu pořádaném nejdeckým NEK. Krušnohorci zaktualizovali loňskou mapu a poslali nás do známých prostor, tentokrát z jižní části Jeleního hřbetu s centrem nedaleko Vlčince (Velflingu). Jestli ale „známé“ prostory byly výhoda, by se dalo hodně polemizovat. Centrum závodu pořadatelé vymysleli na krásné prosluněné louce, tedy kromě páteční etapy, kdy v 900 m.n.m. bylo 10 C a pršelo jako z konve. Zbylé dvě etapy byly již za krásného babího léta, až se nám za to pořadatelé omlouvali. V lese se od loňska nic nezměnilo, takže nás čekaly bažiny, kopce, skalky, špinavý i čistý les, spousta vodotečí jak podle pravítka a kleč po obvodu PR Oceán.

Páteční krátká etapa byla hodně výživná a to nejen díky dešti a celkem zašitým kontrolám v nepřehledném terénu. Důsledkem toho všeho bylo, že spousta závodníků ani nestihla 80 minutový časový limit. Naštěstí organizátoři byli tolerantní a pomalíky z třídenních závodů nediskvalifikovali.

Sobotní a nedělní klasiky už byly za krásného počasí a mladí stavitelé z NEKu je postavili zajímavě a též výživně, jak jinak. Připravili pěkné postupy a volby – dlouhá rychlá cesta oproti „fikačce“  špatně průchodným vlhkým lesem a klečí. Krása. K vloženému sobotnímu nočnímu brutal závodu se opět z našich nikdo neodhodlal.

Z našeho klubu SKV se závodů zúčastnilo 17 borců a někteří obsadili i celková místa na bedně.

2. místo Monika Žandová (D21B)

2. místo Jitka Dítková (D35)

2. místo Irena Savičová (D65)

1. místo Gábina Savičová (T3)

Všechny celkové i průběžné výsledky jsou tady: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7690

Vřelé díky za organizaci NEKu, užili jsme si to.

sepsal HonzaD