Sandstones 2020

Konec července a začátek srpna jsme si užívali v borových lesích kolem Máchova jezera, kde oddíl OK Doksy uspořádal třídenní závody Sandstones 2020. Část výpravy nic nepodcenila a vyrazila do Doks už v pondělí, aby si užila dosyta výletů, na které v průběhu závodů není síla ani čas.

Jako již tradičně na prázdninových vícedenních závodech se po celou dobu na nebi neobjevil jediný mráček a vedro bylo především při závodě velmi záludné. Mácháč jsme tedy s radostí využívali jako skvělé osvěžení po doběhu.

V pátek jsme absolvovali middle, který byl kombinací průběžných borových hájů, skalních útvarů a záludných hustníků. Bylo nutné běžet, co to dá, kde se dá, a naopak zpomalit, kde si to mapa žádá. Hlavně ne naopak.

Prudké stráně, dlouhé postupy a obří pařák na sobotní klasice způsobily, že si asi každý v lese nejvíce užíval občerstvovaček, zejména pokud z ní byl výhled na Bezděz a Máchovo jezero. Obecně bylo možné vybrat si mezi naběhanými kilometry při obíhačkách nebo nastoupanými metry na volbách pod čarou.

Při nedělním middlu nás už naštěstí nečekalo žádné velké plazení do kopce, ale příjemná mapařinka ve světle zelených hustnících s malými skalními bobíky, kde se snadno dalo stočit a doběhnout na bobík sousední. Průběžný les se spoustou borůvčí pod nohama v závěru etapy prověřil, kdo je srdcař a nechá v lese všechny zbytky posledních sil.

Celková umístění našich odvážných:

Bauerová Aneta – 5. místo (D14B)

Kubínová Romana – 7. místo, D21A (E1 mimo soutěž)

Krejčová Vlasta – 6. místo (D21C)

Smolíková Lucie – 14. místo (D21C)

Dítková Jitka – 9. místo (D35A)

Kubínová Jana – 3. místo (D50B)

Krejčová Vlasta – 8. místo (D55B)

Kubátová Lenka – 4. místo (D65)

Nováková Svatava – 3. místo (D65)

Bauer Lukáš – 6. místo (H35A)

Dítko Jan – E3 nestartoval (H40A)

Kubát Jaroslav – 16. místo (H65)

Barvy našeho oddílu nezůstaly opodál ani při sobotním doprovodném závodu pivních štafet, kde jsme tvořili 1,33333 štafety. Závod to byl náročný fyzicky, technicky i psychicky, ale přesto jsme si vedli velmi statečně!

Romča Kubínová