OŽ Kralovice 25.-26.5.2019

Tento víkend se náš oddíl, v počtu 28 závodníků, přesunul na závody pořádané Kralovicemi. Závody nám připravili v krásném okolí řeky Střely, plných hlubokých údolí, skalek a borovicových lesů – prý i s krásným výhledem na hrad Rabštejn, což jistě nejeden závodník ocenil.

Sobotní závod na krátké trati byl vypsán i jako prestižní Přebor Západočeské oblasti, čili děti se těšily na medaile. Přivítalo nás krásné slunné počasí, jak se ale blížil čas 00, obloha se začala zatahovat a s úderem startu, všechna voda která byla v mracích, naráz spadla. Přišlo i několik blesků, takže neohrožení závodníci, kteří vybíhali mezi prvními, si závod užili ve vší své „kráse“. Při vyhlašování výsledků už zase svítilo sluníčko a tak naši nejlepší závodníci si na stupních vítězů mohli užít nejen krásný pocit, ale i teplo.

Mezi medailisty se probojovali tito borci: Anetka Bauerová 3. místo, Jitka Dítková 2. místo, Sváťa Nováková 1. místo, Jana Šplinarová 3. místo, Irena Savičová 2. místo, Lukáš Štěrba 2. místo, Kuba Turek 3. místo, duo Robert Vlašímský a Václav Badura obsadili první a druhé, naše nejmladší naděje Anička Vlašímská a Klárka Turková obě první místo.

Na neděli pořadatelé připravili klasickou trať, kterou navíc elitním kategoriím ztížili mapou 1: 15000.

Za krásného a horkého počasí se zase naši závodníci neztratili, ani v lese, a tak opět někteří mohli koukat na svět z bedny pro vítěze. Sváťa Nováková obhájila 1. pozici, Irena Savičová doběhla 3., Lukášek Štěrba 2., Tomáš Řehořek 2. v elitě, Robert Vlašímský 2. ve starší elitě, Michal Hnyk též 2.místo.

Krásné závody to byly, děkujeme moc pořadatelům a gratulujeme vítězům i poraženým za statečnost.

Přidáváme odkazy na výsledky ze soboty a z neděle

HonzaD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *