Jarní trojúhelník v ML 2021

Navzdory virům, počasí a politikům se to Mariánskolázeňským podařilo, ale bylo to nahnuté. Na pátek připravený sprint se díky čtvrtečnímu krupobití, které nemělo obdoby, málem nekonal. Nakonec kroupy roztály, narychlo posekaná tráva trochu proschla, místní zastupitelé se uklidnili, počasí dalo 3 hodinové okénko, čili nic nebránilo uskutečnit krásný a rychlý sprint po loukách bývalých kasáren a přilehlých paneláků. V sobotu nás pořadatelé zavedli na starší mapu Nimrod, kde ze severu a východu přimapovali další mokřady a nerozpoznatelný bílý les od zeleného, ale chápu, těžké, moc těžké. Škoda, že v mapovém klíči není položka „pozor magnetovec“, dost závodníků by ji jistě ocenilo. Zásahem vyšší moci, a lesáků, se nedělní závod na krátké trati odehrál v  sobotním prostoru – tímto patří pořadatelům další velký dík, že během 24 hodin byli schopni postavit nové tratě, vytisknout mapy, předělat startovky a tvářit se, že se v podstatě nic neděje, krása, klobouk dolů.

Našim borcům, jak to tak bývá, se ve 3 víkendových etapách dařilo nahoru dolů, přesto několik medailových míst jsme obsadili a i v celkovém pořadí se nenechali zahambit.

Celkově po 3 etapách:

Kuba Turek (H14) 3. místo

Marie Žandová (D55) 3. místo

Jitka Dítková (D35) 4. místo

Honza Turek (H35) 4. místo

Gratulujeme a pořadatelům vřelý dík, co pro nás museli vše podstoupit.

Sepsal HonzaD

Holky Kubínovy na mistrovství světa v MTBO!

Minulý týden proběhlo ve Finském Kuortane mistrovství světa v MTBO, kterého se účastnily dvě členky našeho oddílu – sestry Kubínovy. Zatímco Verča jela závodit s jasnými ambicemi jako zkušená a dlouholetá členka týmu, pro Romču to byl první start v národních barvách – o její cestě do reprezentace si můžete přečíst na O-News. Na programu byly čtyři individuální závody a tříčlenné štafety. Pořadatelům se povedlo prostřednictvím GPS trackingu a televizních přenosů zajistit skvělý divácký zážitek pro všechny fanoušky, kteří drželi pěsti z domova.

Romča

Já jsem se především velmi těšila, že budu mít možnost startovat na mistrovství světa, a to dokonce v tak krásných a mapově těžkých terénech jako je Finsko. Každý závod pro mě byl velký zážitek a moc mě to bavilo. Nejvíce jsem se těšila na sprint, protože ten je moje nejsilnější disciplína. Věděla jsem, jak zhruba bude vypadat prostor, ve kterém se sprint pojede, a proto bylo jasné, že to bude náročné nejen orientačně, ale i technicky, a že si musím dát velký pozor, abych neztratila kontakt s mapou. To se naštěstí až na jedno malé zaváhání povedlo a bylo z toho skvělé 13. místo.

Verča

Závody ve Finsku byly dlouho mým snem, a tak nějak jsem do poslední chvíle nevěřila, že se mistrovství opravdu uskuteční a ten sen se splní. Možná i proto byla moje hlava ze začátku šampionátu neklidná a nevyvarovala jsem se spoustě hloupých chyb. Neodhadla jsem průchodnost lesa, bažin a sjízdnost cest. Fyzicky jsem však byla připravená na výbornou, a to je něco, co vás v závodě nejvíc podrží. Takže když jsem na longu finsky rychle odhalila správné postupy, stačilo spustit motory a dojela jsem si pro stříbro. Radost z celého mistrovství je veliká. Pořadatelé nám zorganizovali krásný týden soubojů a IOF to všechno parádně zachytila v online přenosech. Takže neváhejte a pusťte si zpětně třeba sprint, kde se se ségrou v přenosu obě blýskneme.

Přehled výsledků:

Mass start

Romča 30. místo

Verča 7. místo

Sprint

Romča 13. místo

Verča 6. místo

Middle

Romča 33. místo

Verča 8. místo

Long

Romča 22. místo

Verča 2. místo

Štafety

Kateřina Nováková – Veronika Kubínová – Martina Tichovská 5. místo

Jak se dařilo našim barvám v průběhu celého šampionátu si můžete přečíst v jednotlivých článcích na stránkách mtbo.cz, kde je i shrnutí nejlepších výsledků: „Český tým domů z Finska odváží 9 medailí. Kryštof Bogar získal titul mistra světa ve sprintu, Lucie Nedomlelová titul juniorské mistryně světa na longu. Pětkrát jsme viděli českou vlajku stoupat na stožár za druhé místo a dvakrát za třetí. Na velké bedně se modro červeno bílá objevila celkem jedenáctkrát a 16x najdete česká jména ve výsledkových listinách do TOP10.“

Žebříčkové závody Sokolovský krvák 2021

Dočkali jsme se, třikrát hurá!! Další pandemická vlna je za námi, snad už další nevymyslí, a závody jsou tu. Jako první, kteří měli letos šanci zorganizovat závody, byli sokolovští  baníci (BSO). Oprášili starou mapu na Třídomí a připravili pro nás krátkou trať na sobotu a na neděli klasiku, ta byla vypsána i jako mistrovství ZČO. V lese okolo Krudumu se prakticky nic nezměnilo, čili nechyběly bažiny, klacky pod nohama, cesty, krpály, vedení vysokého napětí  (které některým pěkně zamotalo buzoly a hlavy), ale i pěkný průběžný les.  Pro zlepšení kvality závodu pořadatelé dokonce objednali i bouřku s průtrží mračen – zkrátka moc pěkné orienťáky se vším všudy.

Překvapivě účast nebyla příliš veliká, cca 230 závodníků, náš klub se ale nenechal zahambit a do lesa vyslal 23 dobrovolníků. Na některých bylo vidět, že i v pauze nezaháleli a podívali se na bednu, na některých bylo znát, že jsou rádi, že se jim podařilo z lesa vrátit.

Novinkou pro letošní sezonu je vypsání poháru družstev ZČO pro žactvo a veterány, kam se po těchto závodech podařilo připsat pár oddílových bodů. Viz zde: https://zco.orientacnibeh.cz/sites/default/files/2021/SR2021_ZCO.pdf

Sobota – krátká trať

1. místo

Jitka Dítková (D35), Lenka Kubátová (D65)

2. místo

Sváťa Nováková (D55), Jarda Kubát (H65), Anička Vlašímská (HD10F)

3. místo

Jana Šplinarová (D55), Jaroš Řehořek (T1)

Neděle – klasická trať

1. místo

 Jana Šplinarová (D55), Sváťa Nováková (D65), Michal Hnyk (H55)

2. místo

Marie Žandová (D55), Lenka Kubátová (D65), Jarda Kubát (H65)

GRATULACE!!!

sepsal HonzaD